נעים להכיר – הרב גלעד קריב,

נולדתי ב-ה' בכסלו תשל"ד (30 נובמבר 1973). יום לאחר מכן הלך לעולמו דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון. סבי עמנואל שחר ז"ל, שהיה מאנשי בן גוריון ומפקד חיל ההנדסה הראשון, הציע להורי לקרוא לי דוד, על שמו של המנהיג הנערץ. סבי השני, שמעון קרבינסקי ז"ל, שהיה איש הלח"י הטיל וטו. הוא בקש שהנכד יישא את שמו המחתרתי "גדעון". לשמחתי, אמי התעקשה שלא להעמיס על כתפי הצעירות את ההיסטוריה של היישוב העברי ומאבקיו הפנימיים והעניקה לי את השם גלעד, אך יתכן שכבר אז "נדבקתי" בחיידק של הפעילות הציבורית והפוליטית.

גדלתי במשפחה חילונית, ספוגה באהבת הארץ, בהווי של טיולים וידיעת ארץ ותחושה עמוקה של מחויבות לחברה הישראלית ורגישות חברתית. מגיל צעיר מאד העמקתי את הידע שלי בתרבות ובמסורת היהודית ובחרתי לאמץ אורח חיים מסורתי יותר מזה של משפחתי הגרעינית והרחבה. תפיסת העולם הפלורליסטית שלי, המבוססת על כבוד עמוק לבחירותיו של הזולת, נטבעה בי מהדרך בה משפחתי "זרמה" עם בחירותי האישיות. בשנות התיכון התחלתי את המסע שלי למציאת קהילה המשלבת מחויבות עמוקה למסורת עם ערכים ליברליים, הומניסטיים ודמוקרטיים, וכך הגעתי אל היהדות הרפורמית ואל קהילת "בית דניאל" בתל אביב.

אני בוגר גאה של שבט הנשיא של תנועת הצופים. לאחר שנת שירות של התנועה (בקיבוץ חצרים ובקיבוץ גלעד) התגייסתי לחמש שנות שירות ביחידה 8200. סיימתי קורס קצינים בהצטיינות ושירתתי בצפון הארץ ובמפקדת היחידה בגלילות. לאחר השירות הצבאי, ובמקביל ללימודי משפטים ומחשבת ישראל באוניברסיטה העברית, ייסדתי את פעילות הצעירים של התנועה הרפורמית בישראל. לאחר מכן ניהלתי במשך שמונה שנים את המרכז הרפורמי לדת ולמדינה  – הזרוע הציבורית והמשפטית של התנועה הרפורמית, ובעשור האחרון אני משמש כמנכ"ל התנועה הרפורמית בישראל.

בשנת 2003 הוסמכתי לרבנות בבית המדרש לרבנים של התנועה הרפורמית בירושלים (ההיברו יונון קולג'), שם גם קבלתי תואר שני במדעי היהדות. תואר שני נוסף במשפט ציבורי, קבלתי מאוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת נורת'ווסטרן בשיקאגו. בשנת 2020 התחלתי את לימודי התואר השלישי במשפטים.

בשנת 2005 נשאתי לנועה ניר, בוגרת הנוער העובד והלומד, ואנו מגדלים בגבעתיים את שלושת ילדינו: עמליה חנה, אביגיל רות ועמוס עמנואל.

הפכתי לצמחוני בכיתה ט' ולטבעוני לפני מספר שנים. נאמן לתפיסת העולם הפלורליסטית שלי אני ממשיך לטגן את השניצלים לילדים ולהכין את מרק העוף לשבת (בלי לטעום).