הרב גלעד קריב, נעים להכיר

הרב ועורך הדין גלעד קריב, בן 45 מגבעתיים, מנכ"ל התנועה הרפורמית, נשוי לנועה, ואב לעמליה, אביגיל ועמוס.

נולדתי ב-ה' בכסלו תשל"ד (30 נובמבר 1973). יום לאחר מכן הלך לעולמו דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון. סבי עמנואל שחר ז"ל, שהיה מאנשי בן גוריון ומפקד חיל ההנדסה הראשון, הציע להורי לקרוא לי דוד, על שמו של המנהיג הנערץ. סבי השני, שמעון קרבינסקי ז"ל, שהיה איש מחתרת הלח"י הטיל וטו. הוא בקש שהנכד יישא את שמו המחתרתי "גדעון". לשמחתי, אמי התעקשה שלא להעמיס על כתפי הצעירות את ההיסטוריה של היישוב העברי ומאבקיו הפנימיים והעניקה לי את השם גלעד, אך יתכן שכבר מאז "נדבקתי" בחיידק של הפעילות הציבורית והפוליטית.

גדלתי בתל אביב ואני בוגר תנועת הצופים. לאחר שנת שירות התגייסתי לחמש שנות שירות ביחידה 8200. סיימתי קורס קצינים בהצטיינות ושרתתי בצפון הארץ ובמפקדת היחידה בגלילות. לאחר שירותי הצבאי, ובמקביל ללימודי המשפטים ומחשבת ישראל, ייסדתי את פעילות הצעירים של התנועה הרפורמית בישראל. לאחר מכן ניהלתי במשך שמונה שנים את המרכז הרפורמי לדת ולמדינה  – הזרוע הציבורית והמשפטית של התנועה הרפורמית, ובעשור האחרון אני משמש כמנכ"ל התנועה הרפורמית בישראל.

בשנת 2003 הוסמכתי לרבנות בבית המדרש לרבנים של התנועה הרפורמית בירושלים ואני בעל תואר שני במשפט ציבורי ותואר שני במדעי היהדות.

בשנת 2005 נשאתי לנועה ניר, ואנו מגדלים בגבעתיים את שלושת ילדינו: עמליה, אביגיל ועמוס.

מועמד "המחנה הדמוקרטי" לכנסת הקרובה.